www.MusicOnPlanet.pl
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Electro-Freestyle,Breakdance, hip-hop, miami bass, oldschool & newstyle, electric boogie


You are not connected. Please login or register

Urbex

4 posters

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1Urbex Empty Urbex Sro Mar 23, 2011 3:59 pm

werewolf836

werewolf836

W temacie zapytam a jeśli uzyskam pozytywna odpowiedz to temat edytuje i powstawiam czym sie jaram Smile

Urban exploration (często skracane do urbex lub UE - eksploracja miejska) to badanie zazwyczaj niewidocznych lub niedostępnych części ludzkiej cywilizacji. Urban exploration jest także często nazywane infiltracją, jednakże panuje opinia, że infiltracja jest bardziej związana z eksploracją czynnych lub niezamieszkanych miejsc. W Stanach Zjednoczonych używa się także terminu draining (od drain - kanał ściekowy - eksploracja właśnie kanałów), speleologia miejska (ang. urban spelunking), urban caving, vadding, hackowanie budynków (ang. building hacking), hackowanie rzeczywistości (ang. reality hacking), hackowanie dachów i tuneli (ang. roof and tunnel hacking).

Miejsca opuszczone
Wyprawy na teren opuszczonych budynków są najczęstszym przykładem Urban exploration. Opuszczone miejsca są penetrowane najpierw przez ludność miejscową, która często dokonuje aktów wandalizmu oraz nanoszenia graffiti. Eksploratorzy muszą się liczyć z różnymi zagrożeniami, takimi jak zapadające się dachy i podłogi, stłuczone szkło, psy strażnicze, obecność chemikaliów i innych szkodliwych substancji (bardzo często azbestu), wrogo nastawionych mieszkańców tych budynków, a czasem wykrywaczy ruchu. Niektórzy eksploratorzy w takich miejscach noszą maski i pochłaniacze, które chronią drogi oddechowe.

Cele eksploracji różnią się w różnych krajach. Te bardziej popularne to opuszczone parki rozrywki, elewatory zbożowe, silosy rakietowe, szpitale, szpitale psychiatryczne i sanatoria.

Większość, o ile nie wszyscy eksploratorzy nieużytków uważają rozkład opuszczonych budynków za ich zaletę i wartość estetyczną. Wielu z tych eksploratorów to fotograficy. Niektóre opuszczone miejsca są mocno chronione przez czujniki ruchu i służby ochrony. Inne są łatwo dostępne i ich eksploracja nie przedstawia większego problemu. Nieużytki są także popularne wśród ludzi interesujących się historią, miejskich archeologów, łowców duchów i fanów sztuki graffiti.

Czyli zdjęcia z takich wypraw mogę wstawiać? lol!

2Urbex Empty Re: Urbex Sro Mar 23, 2011 11:39 pm

deejay2003

deejay2003
Admin

A więc odpowiedź może być tylko pozytywna man Very Happy
Wrzucaj wszystko chętnie to zobaczę. Może i ja wtedy coś wrzucę Very Happy bo mam kilka takich miejsc u siebie. pzdr

http://musicon.eu

3Urbex Empty Re: Urbex Czw Mar 24, 2011 1:01 pm

werewolf836

werewolf836

To jedne z pierwszych odwiedzonych miejsc

Urbex Dworek+gluskiiii

Urbex Dworeeeeek

Urbex IMG_0024

Urbex IMG_0021

Urbex IMG_0020



Urbex IMG_0040

Urbex IMG_0049



4Urbex Empty Re: Urbex Czw Mar 24, 2011 1:05 pm

werewolf836

werewolf836

Urbex IMG_0132

Urbex IMG_0131

Urbex IMG_0129

Urbex IMG_0125

Urbex IMG_0110

Urbex IMG_0108

Urbex IMG_0101

Urbex IMG_0097

Urbex IMG_0122

Urbex IMG_0115

Urbex IMG_0151

Urbex IMG_0148

Urbex IMG_0131

5Urbex Empty Re: Urbex Czw Mar 24, 2011 6:17 pm

deejay2003

deejay2003
Admin

na swojej dzielni mam sporo magazynów itp Smile
niezłe foty ale mógłbyś dać jakieś opisy czy cuś. peace

http://musicon.eu

6Urbex Empty Re: Urbex Czw Mar 24, 2011 11:14 pm

electro2000

electro2000
MusicOn_MoD

Podoba mi się, zajebiaszcza sprawa z tymi miejscówami. Nietypowe, ale bardzo interesujące zajęcie.Fajnie brachu, że wnosisz coś nowego i ciekawego na MusicOn.

7Urbex Empty Re: Urbex Pią Mar 25, 2011 3:20 pm

werewolf836

werewolf836

Szkudła występuje w dokumentach co najmniej od 1370 roku, kiedy to Boguchwał, dziedzic Szkudły, poświadczył, że przodkowie jego żony i jej siostry sprzedali kościołowi gnieźnieńskiemu Solec i Borowo. W końcu XVI i na początku XVII wieku majętność tę posiadali Jan i Piotr Szkudelscy. Potem miejscowość miała różnych częściowych właścicieli, ale wydaje się, że Szkudelscy utrzymali część wsi aż do XVIII wieku, kiedy w 1789 roku Antoni Szkudelski był właścicielem wsi i folwarku. Szkudła wyszła z rąk polskich przed 1843 rokiem i aż do drugiej wojny światowej pozostawała w rękach niemieckich. W 1930 Szkudła należała do Niemca Edgara von Langendorffa. Majątek w 1926 roku liczył 777 hektarów i miał gorzelnię.

Dwór

Dwór w Szkudle zbudowany został w latach 80-tych XIX wieku, dla ówczesnego właściciela Heinricha Bienecka, w stylu eklektycznym. Posiada dwie wieże- niższą z hełmem piramidalnym i wyższą z nie istniejącym już dziś hełmem cebulastym. Lica ścian z klinkierowej cegły łączonej z tynkowanymi elementami dekoracyjnymi. Resztki zniszczonego parku z małym stawem.

Urbex 13

Urbex 14

Urbex 1

Urbex 6

Urbex 11

8Urbex Empty Re: Urbex Pią Mar 25, 2011 3:22 pm

werewolf836

werewolf836

Stare zakłady MULTI w Kokaninie,zdjecia juz archiwalne

Urbex IMG_0168

Urbex IMG_0165

Urbex IMG_0211

Urbex IMG_0206

Urbex IMG_0179

Urbex IMG_0178

9Urbex Empty Re: Urbex Pią Mar 25, 2011 3:25 pm

werewolf836

werewolf836

Opuszczone sanatorium

Urbex IMG_0054

Urbex IMG_0052

Urbex IMG_0046

Urbex IMG_0078

Urbex IMG_0067

Urbex IMG_0053

10Urbex Empty Re: Urbex Pią Mar 25, 2011 3:29 pm

werewolf836

werewolf836

Zakład dla nerwowo i psychicznie chorych założono w 1908 roku kiedy to zbudowano pierwszy pawilon, dwa lata później dobudowano drugi dla kobiet. Kiedy w 1926 zbudowano trzeci, zakład posiadał blisko 300 łóżek. W czasie II wojny światowej w Zofiówce została przeprowadzona akcja T4, która polegała na zabijaniu ludzi chorych psychicznie, w jej wyniku w sierpniu 1942 roku życie straciło 110 osób. W końcu lat 50 odkryto około 100 ciał w zbiorowej mogile obok ogrodzenia, w pobliżu budynków należących do liceum przysanatoryjnego. Od 1956 roku mieściło się tam sanatorium przeciwgruźlicze, ale 1985 szpital przywrócono do pierwotnej postaci. Został opuszczony w 1998 roku. Obecnie szpital posiada niepowtarzalny i biorąc pod uwagę jego historię, trochę przerażający klimat. W każdym pomieszczeniu nawet klapnięcie lustra w aparacie odbija się echem, przerywającym wszechobecną ciszę.

Urbex IMG_0150

Urbex IMG_0157

Urbex IMG_0128

Urbex IMG_0130

Urbex IMG_0110

Urbex IMG_0114

Urbex IMG_0120

Urbex IMG_0123

Urbex IMG_0094

Urbex IMG_0098

Urbex IMG_0095

11Urbex Empty Re: Urbex Sob Mar 26, 2011 8:50 am

nestorek87

nestorek87

Wow! Zajebioza ... A klimat musi być kozacki Smile
Ja kiedyś z kumplem znalazłem wlot do poniemieckiego bunkra ale po przejściu kilku metrów włączyła mi się moja chora psycha i koniec zwiedzania :/

A tak bym chętnie sobie poganiał po opuszczonych miejscówkach ... W ten sposób stworzyli grę S.T.A.L.K.E.R. tylko że wycieczkę urządzili sobie po Czarnobylu i okolicach Smile


Peace!

12Urbex Empty Re: Urbex Sob Mar 26, 2011 4:42 pm

werewolf836

werewolf836

Mam zamiar wbić na Prypeć później na Kamczatke,jednak to plany na za pare lat jak wyjde na prosta.No a klimat jest,najlepsze jest to kiedy dostajesz chwile wyciszenia,stajesz i widzisz obrazy pracujacych ludzi np w jakiejs cegielni,w ktorej jestes. Do tego trzeba uważać to hobby jednak czesto niebezpieczno dla zycia lub zdrowia.Fajnie wyglada w takim miejscu nakrecony brakdance Very Happy

Sponsored content



Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach